Fundacja Bęc Zmiana i Battle of Ideas

Patronat honorowy nad warsztatami objęła Fundacja Bęc Zmiana.
Istniejąca od 2002 roku organizacja non-profit ułatwia spotkanie młodej sztuki z odbiorcą poprzez promowanie nowych talentów najnowszej kultury (sztuki współczesnej, architektury, projektowania, itp.) Bęc Zmiana stara się wypełnić lukę jaka istnieje między dziełem sztuki i odbiorcą realizując wydarzenia, które wypychają sztukę na ulice, alby była dostępna dla wszystkich grup społecznych. Organizacja prowadzi wielofunkcyjne miejsce (galerie sztuki, księgarnie i informacje kulturalną) gdzie wcielają pomysły w życie. Inicjatywę tworzą ludzie którzy chcą wspierać rozwój współczesnej sztuki i kultury. Realizują
projekty gotowych na zmiany i otwartych artystów, architektów, projektantów i umysłów interdyscyplinarnych.
Od 2003 roku fundacja wydaje magazyn „notes.na.6.tygodni”, w którym prezentują najnowszą polską kulturę, sztukę, dizajn i architekturę.

Już po warsztatach Bęc Zmiana i OSSA Warszawa zapraszają na dyskusje w ramach międzynarodowego Festiwalu Battle of Ideas:
Architektura XXI wieku: na przyszłość czy na teraz?

Kryzys gospodarczy w Europie sprawia, że trudno przewidzieć przyszłość, nie mówiąc już o jej planowaniu. Co to oznacza dla architektów? Czy powinny dążyć do przedstawienia śmiałej wizji przyszłości pomimo obecnych niepewności? Czy powinny improwizować i dostosowywać istniejącą architekturę XX w.? Czy nowe ruchy społeczne wniosą nowe formy organizowania przestrzeni? Jeśli tak to jaką role pełnią w tym architekci?

W dyskusji wezmą udział:
Alastiar Donald – urbanista, badacz I redaktor The Lure of the city: from slums to suburbs
Grzegoz Piątek – krytyk architektury, kurator, członek i doradca Warszawa Europejską Stolicą Kultury 2016
Reprezentant Warszawskiej grupy OSSA
Aleksandra Wasilkowska- architekt
Dyskusję poprowadzi:
Angus Kennedy

Debata odbędzie się 5 listopada 2011 w godzinach: 16.00 -18.00. na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 55, Warszawa. Wstęp wolny. Dyskusja w języku angielskim.

Leave a Response