Andreas Angelidakis jest architektem, który w swojej pracy odwołuje się do cech wspólnych koncepcji tak pozornie odległych tworów jak elementy środowiska naturalnego (chmury, drzewa, góry), dzieła człowieka (strony internetowe, budynki) i modele zachowań społecznych. Studiował architekturę na Politechnice w Salonikach, w Southern California Institute of Architecture (SCI-ARC) oraz Columbia University w Nowym Jorku. Obecnie prowadzi biuro architektury eksperymantalnej w Atenach, łącząc różne aspekty projektowania – budownictwo, design, badanie i spekulacja systmów ekranowych i krajobrazowych.
Jego działania oscylują na pograniczu sztuki i architektury, tego, co realne i wirtualne, dzieł natury i człowieka, dekonstrukcji i tworzenia. Różnorodność środków wyrazu odpowiada tematyce badań architekta – Angelidakis projektuje struktury mieszkalne i meblowe, czerpiąc inspirację zarówno z przyjętych kryteriów projetowania, jak i przestrzeni abstrakcyjnych czy systemów fraktalnych chmur. W swojej pracy używa także komunikatorów internetowych oraz techniki video, prowadzi bloga i wykłada, a jego artykły publikowane były m.in. w L’Arca, Purple, Interview, Arkitekten, New York Times, Visionaire, Citizen K, Contemporary, Arftforum, Metropolis M, Textfield. Instalacje jego autorstwa wielokrotnie prezentowane były na międzynarodowych wystawach w galeriach takich jak Centre d’art Contemporain w Grenoble, MU Foundation w Eindhoven,
Fargfabriken w Stockholmie, National Museum of Contemporary Art w Atenach,
Venice Biennale 2000, Biennale Sao Paolo 2002, Experimenta Design Biennal Lisbon, Netherlands Architecture Institute.
Prowadzony przez niego wykład poruszał będzie temat postrzegania miasta i przestrzeni publicznej poprzez pryzmat nowych mediów, środków masowego przekazu i Internetu.
wykład: 25 października (wtorek) godz. 19.15;
miejsce: Duża Sala Doświadczalna Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, ulica Hoża 69
organizacja: OSSA (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury)
wykładowca: ANDREAS ANGELIDAKIS
niedziela, 16 października 2011
Leave a comment