Już po warsztatach OSSA Fatamorgana, ale wciąż dużo się dzieje

Podczas gdy OSSAteam pracuje nad publikacją finalnych projektów, wy nie musicie bezczynnie czekać! Zapraszamy do udziału w następujących wydarzeniach:

POKAŻ PORTFOLIO
19/11/2011 – Sobota – 10:00-16:00 – Pracownia Grupa 5 Architekci, ul. Rakowiecka 30


Będąc studentem architektury łatwo ulec wrażeniu, że do otwartej krytyki twoich projektów skłonni są tylko wykładowcy, a do ich chwalenia na forum publicznym głównie rodzice.
Już niedługo może się to jednak zmienić. Jeszcze w tym miesiącu rusza pierwsza edycja imprezy „Pokaż Portfolio”. Organizatorzy spróbują skłonić nas do przeszperania naszych dysków twardych, szaf i teczek i skonfrontowanie dotychczasowego dorobku z doświadczeniem zespołu cenionych architektów, którzy gotowi są radzić, inspirować, a przede wszystkim dzielić się opiniami i fachową wiedzą. Najważniejsze to, że to nie konkurs i nie chodzi w nim o ocenianie, a o pozauczelnianą formułę dyskusji, a w skład nie-jury, wchodzą:

GRUPA 5 ARCHITEKCI – Roman Dziedziejko, Mikołaj Kadłubowski, Michał Leszczyński, Krzysztof Mycielski, Rafał Zelent;

WOJCIECH POPŁAWSKI (OP Architekten);

JERZY SZCZEPANIK-DZIKOWSKI (JEMS Architekci);

ALEKSANDRA WASILKOWSKA.

Pokaż Portfolio! Organizator: Centrum Architektury. Liczba miejsc ograniczona, wpisowe 25 zł.
Więcej informacji pod adresem:
http://www.facebook.com/event.php?eid=226760307391639

FUNDACJA BĘC ZMIANA i OSSA ZAPRASZAJĄ na
WYKŁAD: KRZYSZTOF NAWRATEK - NOWA CZERWONA ARCHITEKTURA
17/11/2011 – Czwartek – 18:30 – Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej


Wykład podda krytycznej analizie popularne oczekiwania wobec architektury w XXI. W tekście do towarzyszącej cyklowi Architektura XXI wieku publikacji, Krzysztof Nawratek napisał: Architektura powstaje z marzeń. Z idei i snów, które przekraczają „tu i teraz”. Szklane domy to było marzenie o lepszym świecie, o lepszym, bardziej sprawiedliwym społeczeństwie. Architektura lat 60. i 70. to było marzenie o nieograniczonym postępie, takim, który sięgnie gwiazd. O czym marzymy dziś? A przede wszystkim – kto marzy? By marzenie stało się architekturą, nie wystarczy marzenie jednostki.

Krzysztof Nawratek, znany z kontrowersyjnych tez teoretyk miasta, dyrektor studiów magisterskich w School of Architecture, Design and Environment na Uniwersytecie w Plymouth (UK)

KONKURS NA LOGO IV KONGRESU URBANISTYKI POLSKIEJ
12/12/2011


Towarzystwo Urbanistów Polskich wraz z Miastem Lublin zapraszają studentów wszystkich studentów wydziałów Architektury i Urbanistyki, Wzornictwa i Grafiki do wzięcia udziału w konkursie na logo IV Kongresu Urbanistyki Polskiej, pod hasłem ODPOWIEDZIALNI ZA MIASTO, który odbędzie się w dniach 19-21 września w Lublinie. Projekt powinien nawiązywać do charakteru kongresu miejsca, w którym się odbędzie, w szczególności za pomocą kolorystyki (biel, czerwień, zieleń, czerń).
Prace należy przysyłać na adres zg@tup.org.pl do dnia 12 grudnia 2011 r.
Wyczerpujące informację na temat, tak Kongresu i jak i miasta Lublina znajdziecie na stronach internetowych :

http://www.tup.org.pl/
http://www.lublin.eu/

Więcej Informacji na temat konkursu i regulamin:
http://www.tup.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=491%3Akonkurs-na-logo-iv-kongresu-urbanistyki-polskiej&lang=pl

POLECAMY!

Leave a Response