TUTORZY: Tomasz Olszewski

Tomasz Olszewski (Tomcat) mgr inż architekt, członek SARP. Założyciel i główny projektant tomcat.arch.design. Petrolhead, nurek, architekt, fan Scandynavii, entuzjasta i kolekcjoner "pięknych rzeczy", nieuleczalny optymista, pragmatyk, podróżnik, narciarz, wolny człowiek.

Asystent w Zakładzie Architektury Przemysłowej i Wielkoprzestrzennej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej kierowanej przez Śp. prof. nzw. dr hab. arch. Stefana Kuryłowicza.
Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i Tampere University of Technology w Finlandii. W 2006 roku uzyskał dyplom magisterski z wynikiem celującym na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Studia doktoranckie rozpoczął w 2007 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Temat pracy: "Tworzywa Architektoniczne Nowego Millenium a forma dzieła architektury".

Od 2000 roku uczył w prywatnej szkole rysunku i ilustracji Labirynt, a od 2008 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 2003 roku pracował w Szcześniak Denier Architekci, od 2004 do 2005 roku w Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates, a w 2006 roku w PEER Architekci.

W 2008 roku złożył autorską pracownię tomcat.arch.design. Jego umiejętności zostały nagrodzone licznymi nagrodami: w 2005 roku uzyskał 1 nagrodę równorzędną w konkursie na zagospodarowanie centrum Warszawy (obszar dookoła Ronda Romana Dmowskiego), pracując dla APA Kuryłowicz & Associates zespole projektowym prof.S. Kuryłowicz, M. Goncikowski, P. Grodzicki, T.Olszewski, a w 2009 roku uzyskał 3 nagrodę (2 nie przyznano) w konkursie na koncepcję architektoniczną budynku nauk społecznych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W tym samym roku jego projekt przeszedł do półfinału międzynarodowego konkursu ROCA "Jump the gap" (grono 30 projektów spośród 900 nadesłanych). W 2010 roku dostał 1 nagrodę w konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego obszaru Portu i Cypla Czerniakowskiego w Warszawie.

Leave a Response