Jublieusz OSSy na łamach Architektury Murator

Mamy przyjemność zaprosić do lektury tekstu naszego autorstwa: „15 lat Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Architektury”, który ukazał się z lutowym numerze Architektury Murator. Staraliśmy się w nim podsumować dotychczasowe działania i uchwycić specyficzny charakter naszej organizacji, który pozwolił jej przetrwać i z powodzeniem realizować kolejne projekty przez te wszystkie lata.


W tym samym numerze AM znajdziecie także artykuł „Reklamowy smog nad Polską”, autorstwa Dawida Hajoka, opisy realizacji jak Nowy Dom Braci Jabłkowskich w Warszawie, Muzeum AK w Krakowie, Klub Kultury w Warszawie. Polecamy waszej uwadze szczególnie artykuł na temat modernizacji Dworca Centralnego w Warszawie, zaprojektowanej przez Towarzystwo Projektowe.

„O przywracaniu i dodawaniu wartości oraz stylu głównego projektanta obiektu – Arseniusza Romanowicza – piszą Werner Huber, redaktor szwajcarskiego magazynu „Hochparterre” i krytyk Grzegorz Stiasny, a o idei jego modernizacji Jerzy Porębski i Grzegorz Niwiński z Towarzystwa Projektowego. Ponadto historię dworca przybliża Hubert Trammer, przebieg inwestycji – prezes zarządu PKP S.A. Maria Wasiak, a znaczenie gmachu dla przestrzeni Warszawy Tomasz Gamdzyk z Wydziału Estetyki urzędu miasta i historyk sztuki Małgorzata Omilanowska”

A już w marcowym wydaniu znajdziecie m.in. tekst „Dwadzieścia lat warszawskiej architektury okiem szwajcarskiego krytyka

„O swoich spostrzeżeniach opowiada wielokrotnie odwiedzający miasto szwajcarski krytyk architektury Werner Huber. W numerze zaprezentowane jest także 5 najgorszych i 5 najlepszych jego zdaniem realizacji architektonicznych ostatnich lat.„

Nie zapomnijcie też o tegorocznej edycji konkursu studenckiego Architektury Murator Bezpieczniej w mieście!

Leave a Response