Tutorzy: Michał Gdak i Stig Nielsen

Michał Gdak (ur. 5 sierpień 1980 r., Kielce, Polska)
Architekt - absolwent TU Delft w Holandii, Vitus Bering w Danii oraz Politechniki Wrocławskiej. Studiował rzeźbę na ASP we Wrocławiu, gdzie uzyskał dyplom magistra sztuki.
Pracował w OMA - Office for Metropolitan Architecture oraz Inter.National.Design w Rotterdamie, współpracował również z Supersudaca – think tank of architecture & urban research oraz ze Studio Arne Quinze w Belgii.
Brał udział w wystawach w Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech oraz na Węgrzech.
Jest laureatem konkursów, m.in.: “Re-witalne dzieło” w Bełchatowie, “Rondo Graniczne” we Wrocławiu, „Dialog“- rysunek we Wrocławiu, „Architektura Betonowa“ w Krakowie, „Identyfikacja Miejsca“ – rzeźba na Placu Bema we Wrocławiu, która powstała w Walencji w Hiszpanii, gdzie autor przebywał na rocznym stypendium.
Fascynacja designem oraz zręczne balansowanie na granicy sztuki i architektury przejawia się w Jego projektach, które można obejrzeć na stronie www.michalgdak.com.
Architekt Stig Anton Nielsen zajmuje się geometrycznym, skomplikowanym modelowaniem, oraz wykorzystywaniem do tego materiałów i różnych środowisk. Obronił magistra na wydziale architektury w duńskim Royal Academy of Arts. Studiował program interaktywnych środowisk w TUDelft w Holandii. Brał udział w krajowych i międzynarodowych projektach z zakresu systemów geometrycznie złożonych, zarówno w praktyce w biurze architektonicznym COBE jak i w centrum badań i architektury IT (CITA). Od 2008 roku prowadził także warsztaty z CITA pogłębiając parametryczne aspekty architektury. Dodatkowo prowadził warsztaty, podczas Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Architektury (EASA) w Manchester w 2010 roku. Obecnie Stig Anton jest asystentem w Centrum Informatyki i Architektury (CITA).

Leave a Response