stadion 7-lecia

W centrum miasta Warszawy miasta miał powstać Stadion 7-lecia. Projekt kilku znanych polskich pracowni projektowych na przestrzeń miejską, stworzoną dla ludzi skateboarderów, parkourowców, tancerzy jak i każdego innego mieszkańca tego miasta. Nazwa miejsca powstała ze względu na okres jaki ma zająć miastu sądowe rozwiązanie kwestii włanościowych działek, na których znajduje się obecny, pusty skwer (miasto chce aby ten teren za siedem lat zaczął być zabudowywany), który na jakiś czas chcą przeprojektować architekci.
Obecnie przygotowywana jest koncepcja wielobranżowa Stadionu, która zostanie zrealizowana w ramach festiwalu Warszawa w Budowie 3, dzięki wsparciu Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Niestety największym problemem jest finansowanie projektu. Minął rok, a projekt zaczyna zamieniać się w Fatamorganę.Póki co władze dzielnicy Bemowo podchwyciły pomysł takiego skweru, łącznie z jego finansowaniem. W związku z tym póki co, nie jako fatamorgana, lecz naprawdę, powstaje skwer sportów miejskich na Bemowie.

Oba projekty można obejrzeć tu.

Leave a Response